MONTAŻ SMD

Wykonujemy profesjonalny montaż powierzchniowy SMD

Montaż SMD

Montaż powierzchniowy w technologii SMD realizujemy na dwóch liniach montażowych, w skład których wchodzą:

  • Automat Pick&Place m-ki MIRAE 200 LP, piec 5-cio strefowy, stacja załadowcza i wyładowcza
  • Automat Pick&Place m-ki MIRAE 200L, piec 9-cio strefowy oraz stacja załadowcza i wyładowcza

Nasze linie produkcyjne są w stanie przerobić ponad 4 miliony elementów SDM w ciągu miesiąca a także są w pełni przystosowane do lutowania w technologii zarówno ołowiowej jaki i bezołowiowej, dzięki czemu bez problemu realizujemy najbardziej technologicznie zaawansowane projekty. Indywidualnie dostosowujemy proces lutowniczy do każdej płytki PCB.

Montaż wykonujemy zgodnie z aktualnymi normami IPC-A610. Montujemy komponenty SMD w rozmiarze od 0402 jak również układy typu: QFN, uBGA, BGA, PLCC. Po montażu wykonujemy optyczną inspekcję zmontowanych obwodów, co pozwala na uzyskanie doskonałej jakości wykonanej usługi. W celu zapewnienia naszym Klientom najwyższej jakości usług do montażu SMD używamy wyłącznie najwyższej jakości profesjonalnych past lutowniczych, klei i topników, posiadających stosowne atesty

W przypadku projektów prototypowych jesteśmy w stanie wykonać montaż za pomocą ręcznych manipulatorów montażowych.

 

Wymagania techniczne
Płytka na której są montowane elementy SMD musi zawierać optyczne punkty referencyjne (ang. fiducial). Może to być punkt okrągły o średnicy 1mm ( lub kwadrat o boku 1 mm) z dodatkowo odsłoniętą soldermaską o średnicy 2-3mm ( lub kwadrat o boku 2-3mm ). Dopuszczalne są też inne wzory. Punkt referencyjny powinien znajdować się w obrębie każdej pojedynczej płytki (w wyjątkowych przypadkach może być na marginesie technologicznym). Dla elementów o bardzo drobnym rastrze pomocne są miejscowe fiducjale po 2 sztuki w pobliżu naroży. Ponadto optymalizacja szybkości montażu wymaga, aby małe płytki były dostarczane w panelach – formatkach składających z kilku-kilkudziesięciu płytek. Optymalna wielkość panelu powinna być zbliżona do formatu A4 i mieścić się w granicach 300 mm x 210 mm ( 250 mm) . Na płytkach – formatkach których wymiary są od 600 mm do 1200 mm ( np. paski LED ) bardzo ważnym jest aby punktów referencyjnych było więcej min 4 szt. ( najlepiej co 200 mm – mogą być na marginesach ). Pakiet powinien posiadać marginesy technologiczne 5mm dookoła lub przynajmniej na dłuższych bokach. Najlepiej wielkość pakietu i ułożenie płytek konsultować z firmą EL-MONT. Jeżeli produkcja odbywa się z elementów dostarczanych przez Klienta, wskazane jest aby podzespoły przysyłać w oryginalnych opakowaniach, przy małych zleceniach dopuszczalne jest dostarczenie komponentów w kilkudziesięciocentymetrowych tasiemkach). Układy scalone i inne elementy przeznaczone do montażu SMD powinny być dostarczone w opakowaniach fabrycznych, takich jak laski (rail), tacki (tray) lub taśmy (tape and reel) . Z uwagi, że niektóre komponenty mogą posiadać wady obudów ( często są to brakujące końcówki, ukruszone krawędzie, niedoklejone elementy, pokrzywione nóżki – automaty odrzucają część podzespołów), w związku z tym należy zapewnić odpowiednią ilość elementów z 5% zapasem dla małych obudów – lecz nie mniej niż 20szt. Dla większych obudów zapas powinien wynosić 3-5szt.
Niewykorzystane podzespoły zawsze zwracamy Klientowi.

Nasze zalety:

 • obsługa płytek PCB w rozmiarze 1200mm x 460mm
 • profesjonalny park maszynowy do montażu powierzchniowego elementów SMD
 • montaż SMD na płytkach jednostronnych i dwustronnych
 • wydajność linii produkcyjnej to ponad 4 mln komponentów miesięcznie
 • mycie płytek w myjce wykorzystującej badanie czystości jonowej

Bezproblemowo montujemy :

 • wszystkie elementy SMD w rozmiarze od 0402
 • montujemy również elementy w rozmiarze od 01005 i 0201
 • układy : QFN, uBGA, BGA, PLCC
 • komponenty typu LED

Przy montażu elementów SMD nie pobieramy opłat za:

 • uruchomienie produkcji
 • podpięcie elementów na automat
 • lutowanie w technologii bezołowiowej
 • kontrolę optyczną urządzeń
 • programowanie automatu

Specjalizujemy się także w montażu THT.

Sprawdź naszą ofertę: